Date A Live V (TV)
Alternative title:
デート・ア・ライブV (Japanese)
Vintage:
2024-04-10
Opening Theme:
"Paradoxes" by Miyu Tomita
Ending Theme:
"Hitohira" by sweet ARMS
Official website:
アニメ『デート・ア・ライブV』公式サイト (Japanese)
News:
A Salad Bowl of Eccentrics, Wind Breaker, A Condition Called Love Anime's Hindi Dubs Stream on Crunchyroll (Apr 28, 2024)
Crunchyroll Unveils Viral Hit, Date A Live V, Konosuba 3 Anime's English Dub Casts, April 24 Release (Apr 24, 2024)
Sound! Euphonium 3, 'Tadaima, Okaeri,' Oblivion Battery, More Anime Simulcast on Crunchyroll (Apr 8, 2024)
Muse Asia Licenses Date A Live V Anime (Apr 1, 2024)
Date A Live V Anime's 1st Promo Video Reveals April Premiere, Previews Opening Song by Miyu Tomita (Feb 15, 2024)
Date A Live IV's Final Episode Announces Date A Live V Anime (Jun 24, 2022)
Press Releases:
Other article:
Date A Live V Anime Premieres on April 10 (Mar 5, 2024)
You can contribute information to this page, but first you must login or register |
|
||||
Director: Jun Nakagawa
Series Composition: Fumihiko Shimo
Script: Fumihiko Shimo (eps 1-6)
Storyboard:
Hiroshi Matsuzono (ep 2) Ikuo Morimoto (ep 4) Ippei Ichii (ep 5) Jun Nakagawa (OP,ED) Koichi Chigira (ep 6) Kōji Iwai (ep 6) Takashi Sano (ep 3) Yasuto Nishikata (ep 1)
Unit Director: Jun Nakagawa (OP,ED)
Music: Go Sakabe
Original creator: Koushi Tachibana
Original Character Design: Tsunako
Character Design: Naoto Nakamura
Art Director: Junki Nakata (Kusanagi)
Chief Animation Director:
Naoto Nakamura (eps 1-6) Satoru Kiyomaru (eps 2-6) Tomokatsu Nagasaku (eps 1-6)
Animation Director:
Akari Ejima (ep 6) Ayana Fuji (ep 6) Chiaki Nishihara (ep 6) Deng Jia Zi (ep 6) Do Young Kim (eps 1-2, 5) Guang Long (Hikari no Sono Animation; ep 5) Guang Ming (Hikari no Sono Animation; ep 5) Guo Xiang (ep 6) Hiromi Kurosawa (Nakamura Production; ep 4) Hiroshi Takeuchi (ep 6) Hua Zhai (ep 6) Kazutaka Kawamoto (ep 6) Madoka Okazaki (ep 3) Mana Takahashi (ep 6) Manae Umino (ep 5) Mayo Ōkawa (ep 6) Miho Todoroki (ep 6) Minoru Nakagawa (ep 6) Miyako Nishida (ep 5) Nao Hayashi (eps 3, 5) Naoto Nakamura (OP,ED) Nono Kumai (ep 6) Rira Endō (ep 6) Ryōta Shimizu (ep 6) Ryū Yamada (eps 1-2, 4) Sadahiko Sakamaki (Delta Peak Production; ep 2) Senko Kakeda (ep 6) Shiori Kida (ep 6) Sōko Hata (ep 6) Tatsuya Yada (ep 6) Tomotaka Nakayama (eps 2, 4-6) Yoshiaki Tsubata (eps 1, 4, 6) Yoshino Takura (ep 6) Yuka Nagata (ep 5) Yukari Kamiaka (ep 6) Yuki Imoto (ep 4)
3D Director: Yūki Murozono (Shift-R)
Sound Director: Yasunori Ebina
Director of Photography: Kōji Tanaka (Rare Trick)
Executive producer:
Fumihiko Shinozaki Keisuke Sano Makoto Hojo Shō Tanaka Sou Yurugi Takashi Watanabe Tamotsu Osano
2D Production: Katsuaki Sagawa
2D Work: Noriko Masuko
2nd Key Animation:
Ai Kuwabara (Delta Peak Production; ep 2) Akane Itō (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Aran Ota (GEEK TOYS; eps 1-2) Ayaka Tachikawa (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Ayaki Ono (Studio Elle; ep 2) Ayako Saitō (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Ayano Miyagaki (Colored Pencil Animation Japan; OP) Azusa Yoshimura (Colored Pencil Animation Japan; OP) Chun Xu Jiang (GEEK TOYS; eps 1-2) Fei Peng Li (Colored Pencil Animation Japan; OP) Feng Liu (Hikari no Sono Animation; ep 5) Gensei Kaiya (GEEK TOYS; eps 1-2) Guo Biao Chen (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Hao Zhen (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Haruka Katou (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Haruka Shojima (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Hiroshi Kohara (ep 5) Hoyin Lau (AXsiZ; ep 1) Jun Liang Liu (ep 5) Kae Ozawa (Colored Pencil Animation Japan; OP,ED) Kaede Maruyama (Studio Elle; ep 2) Kanna Fujisawa (Studio Gram; ep 1) Kazuma Uike (ep 5) Kenji Nishikawa (ep 5) Kiyomi Yamashita (ep 5) Mamiko Tanaka (Studio Angle; ep 1) Mariko Uehara (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Mayu Nishiwaki (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Miho Hirotani (GEEK TOYS; eps 1-2) Miki Takahashi (Studio Elle; ep 5) Ming Feng Yue (Hikari no Sono Animation; ep 5) Mizuki Kamomiya (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Nae Nishikimi (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Neri Mikawa (Colored Pencil Animation Japan; ED) Ning Shao (Colored Pencil Animation Japan; ED) Riku Kamoi (ep 1) Rintarō Hayashi (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Ryōhei Mori (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Shūga Shigemoto (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Taishi Fujimori (Colored Pencil Animation Japan; OP,ED) Takaharu Kajio (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Tomohiro Koga (WHITE FOX Izukōgen Studio; ep 1) Tomoko Isobe (Studio Elle; ep 2) Xue Meng Dan (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Ya Di Li (Studio Gram; ep 1) Yang Huang (Colored Pencil Animation Japan; OP,ED) Yang Yang Wu (Hikari no Sono Animation; ep 5) Yasunori Aoki (ep 5) Yasunori Matsuki (ep 5) Yi Yi (Colored Pencil Animation Japan; ED) Yūichi Kondō (ep 5) Yun Zhang (ep 5) Yun Yi Shi (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Yūri Kai (Studio Gram; ep 1)
3D Production: Katsuaki Sagawa
3D Supervision: Tomohiro Kawahara
Animation producer: Takashi Imamoto
Assistant Animation Director:
Jian Liu (ep 2) Kaede Maruyama (Studio Elle; ep 2) Ling Ge (ep 2) Xu Long Wei (Liangdian; ep 2) Yan Wen Xu (ep 2)
Assistant Episode Director: Takayuki Nagashima (ep 6)
Background Art Assistance:
Anh Quang (FSE/Nam Hai Art; OP,ED; eps 1-6) Anh Tuan (FSE/Nam Hai Art; eps 1, 6) Bin Huy (FSE/Nam Hai Art; eps 4, 6) Binh Thi (FSE/Nam Hai Art; eps 4, 6) Chi Mai (FSE/Nam Hai Art; OP; eps 3, 5-6) Chi Quynh (Nam Hai Art; ep 6) Chinh Cong (FSE/Nam Hai Art; OP,ED; eps 1-6) Chinh Quang (FSE/Nam Hai Art; eps 4, 6) Dat Quoc (FSE/Nam Hai Art; eps 5-6) Dieu Thanh (FSE/Nam Hai Art; OP; eps 1-3, 6) Dung Kim (FSE; eps 1, 3-5) Dung Thuy (Nam Hai Art; ep 6) Ha Thu (Nam Hai Art; ep 6) Hai Duc (Nam Hai Art; ep 6) Han Thi (Nam Hai Art; ep 6) Hang Minh (FSE/Nam Hai Art; OP; eps 1, 3-6) Hang Thanh (Nam Hai Art; ep 6) Hang Thu (FSE; OP; eps 1-5) Huong Thi (Nam Hai Art; ep 6) Huyen Thu (Nam Hai Art; ep 6) Khanh Huyen (Nam Hai Art; ep 6) Khanh Nguyen (FSE; ep 2) Linh Thuy (Nam Hai Art; ep 6) Loi Ngoc (FSE; ep 4) Minh Nhut (FSE; eps 1, 4) Nhi Ngoc (FSE; ep 4) Phuong Ngoc (FSE; ED) Phuong Thanh (FSE/Nam Hai Art; eps 4, 6) Quynh Thi (FSE; ep 4) Tam My (FSE/Nam Hai Art; eps 4, 6) Thanh Cong (FSE; eps 1-2, 4-5) Thanh Ngoc (FSE; eps 1-2) Thao Da (FSE/Nam Hai Art; eps 4, 6) Thao Thu (Nam Hai Art; ep 6) Tho Hong (FSE/Nam Hai Art; eps 4, 6) Thuy Nguyen (FSE; ep 1) Thuy Thanh (FSE/Nam Hai Art; OP,ED; eps 1-6) Toan Huu (FSE; ep 4) Toan Van (FSE; eps 1-2, 4-5) Tram Ngoc (FSE; OP; eps 1, 3-5) Tran Huyen (Nam Hai Art; ep 6) Trang Thi (Nam Hai Art; ep 6) Vuong Trieu (FSE; eps 4-5) Vy Bao (FSE/Nam Hai Art; eps 2, 6) Vy Thao (FSE/Nam Hai Art; eps 3-6)
Chief Episode Director: Hiroyuki Koube (ep 2)
Color Coordination: Hitomi Ikeda (OP,ED)
Color Coordination Check:
Asami Maruyama (ep 1) Ayao Watanabe (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 4) Kazuki Kaiga (ep 2) Keito Tachikawa (Studio Elle; ep 6) Mai Ono (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5) Naoto Seki (ep 3) Sayaka Fujita (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5)
Color design: Hitomi Ikeda
Digital Check:
Ami Koyanagi (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3, 5-6) Ayao Watanabe (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Kazuki Kaiga (ep 2) Kouki Ikeda (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Mai Ono (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Mazuki Yamauchi (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3, 5-6) Miho Mizobuchi (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Nami Miyazaki (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 6) Ryōgo Takahashi (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1, 3) Satsu Suzuki (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Sayaka Fujita (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3, 5) Shigeru Nishigori (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3) Tsukasa Sakurai (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Yuka Kato (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3, 5-6) Yuki Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3, 5)
Digital In-between Animation:
Etsuyo Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 3, 5) Kana Narita (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 3, 5) Reina Itō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 3, 5) Rina Saitō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 3, 5) Yuka Kato (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 3, 5) Yuki Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 3, 5)
Digital Paint:
Etsuyo Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5) Kana Narita (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5) Reina Itō (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5) Rina Saitō (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5) Yuka Kato (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5) Yuki Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 5)
Editing: Masato Yoshitake
Effects Animation Director: Tomohiro Kawahara (eps 1, 5)
In-Between Animation:
Akihisa Katō (Studio Elle; ep 2) Aomi Tanimoto (Studio Gram; ep 1) Ayano Miyagaki (Colored Pencil Animation Japan; OP) Ayao Watanabe (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1, 6) Azusa Yoshimura (Colored Pencil Animation Japan; OP) De Long Gan (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Etsuyo Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1, 6) Fan Yang (Colored Pencil Animation Japan; ED) Fumimasa Abe (Staple Entertainment; ep 1) Hikari Sasahara (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Jia Hao Yi (Hainan Keyue Xuezi Culture Communication Co., Ltd.; OP) Jia Ming Liu (Colored Pencil Animation Japan; OP) Jia Ni Lu (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Jie Song (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Jing Tian (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Jun Shibata (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 2) Kana Narita (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Kanna Fujisawa (Studio Gram; ep 1) Keisuke Enomoto (Studio Elle; ep 2) Lang Cheng (Hainan Keyue Xuezi Culture Communication Co., Ltd.; OP) Mazuki Yamauchi (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 6) Miho Hirotani (GEEK TOYS; ep 1) Miki Takahashi (Studio Elle; ep 2) Mugen Narita (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 2) Nami Miyazaki (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Nian Shao Cheng (Studio Mindo; OP) Nobuto Isobe (Staple Entertainment; ep 1) Nonoka Suzuki (Studio Gram; ep 1) Qian Huang (Studio Mindo; OP) Reina Itō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-2) Riho Tanaka (Studio Elle; ep 2) Riko Hayashi (Staple Entertainment; ep 1) Rina Saitō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-2) Ryō Uehara (Colored Pencil Animation Japan; OP) Sakura Morita (Staple Entertainment; ep 1) Sayaka Fujita (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Shiori Ebina (Studio Gram; ep 1) Thi Kim Phuong Nguyen (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-2) Xing Yu Wu (Studio Mindo; OP) Xue Mei Huang (Hainan Keyue Xuezi Culture Communication Co., Ltd.; OP) Ya Di Li (Studio Gram; ep 1) Yan Zhao (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Yi Ren Wang (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Yu Lin (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Yūga Fujii (Studio Elle; ep 2) Yui Moriura (Staple Entertainment; ep 1) Yuika Nagata (Studio Elle; ep 2) Yuka Kato (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 6) Yuki Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-2) Yun Xing Li (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Yūya Arai (Studio Elle; ep 2) Zhao Qing Xiao (Hainan Keyue Xuezi Culture Communication Co., Ltd.; OP) Zhuo Ping Wang (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2)
In-Between Check:
Akihisa Katō (ep 2) Chie Yamazaki (ep 1) Mai Ono (ep 5) Sayaka Fujita (ep 5) Taishi Fujimori (Colored Pencil Animation Japan; OP,ED)
Key Animation:
Akari Ejima (ep 6) Ami Koyanagi (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Ayaka Takaichi (ep 6) Ayaki Ono (Studio Elle; ep 2) Ayana Fuji (ep 6) Chiaki Nishihara (ep 6) Deng Jia Zi (ep 6) Fei Peng Li (Colored Pencil Animation Japan; OP) Hideo Amemiya (ep 3) Hiroshi Kohara (ep 5) Hiroshi Takeuchi (ep 6) Hiroyuki Koube (eps 1, 4) Hua Zhai (ep 6) Jun Liang Liu (eps 4-5) Kaho Nakamura (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Kaoru Kikuta (Nakamura Production; ep 5) Katsuji Matsumoto (ep 5) Kazuma Uike (ep 5) Kazumasa Takeuchi (ep 3) Kazutaka Kawamoto (ep 6) Kenji Nishikawa (ep 5) Kiyomi Yamashita (ep 5) Kōji Nobuhara (ep 3) Kouki Ikeda (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Kumiko Kakoi (ep 3) Madoka Okazaki (ep 3) Mai Ono (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Mana Takahashi (ep 6) Masato Okada (ep 4) Mayo Ōkawa (ep 6) Miho Mizobuchi (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Miho Todoroki (ep 6) Naoki Saitō (ep 3) Rika Kanetaka (ep 3) Rira Endō (ep 6) Ryō Suzuki (ep 3) Ryōgo Takahashi (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Ryōta Shimizu (ep 6) Sadahiko Sakamaki (Delta Peak Production; ep 2) Satsu Suzuki (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Senko Kakeda (ep 6) Shigeru Nishigori (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Shiori Kida (ep 6) Sōko Hata (ep 6) Sumire Sakamoto (ep 6) Takaaki Sonoda (ep 5) Takayuki Nagashima (ep 4) Tatsuya Yada (ep 6) Tomohiro Kawahara (eps 5-6) Tomoko Shimizu (ep 3) Wei Sun (Hikari no Sono Animation; ep 5) Wei Lun Shi (Hikari no Sono Animation; ep 5) Xue Li (ep 4) Yang Huang (Colored Pencil Animation Japan; OP,ED) Yasunori Aoki (ep 5) Yasunori Matsuki (ep 5) Yoshino Takura (ep 6) Yūichi Kondō (ep 5) Yuka Nagata (ep 4) Yukari Kamiaka (ep 6) Yun Zhang (ep 5)
Key Cut Key Animation:
Akihiro Ōtake (ep 2) Aya Nasuno (ep 5) Daisuke Takemoto (ep 3) Masahiko Matsuo (ep 2) Ryota Obana (ep 2) Ryū Yamada (ep 6) Shiori Tanaka (eps 2-3, 5-6) Yasuko Miyazaki (eps 5-6)
Literature: Shinya Murakami
Official Site Production: Mika Yoshikawa (ROM Sharing Inc.)
Original Work Cooperation: Kotaro Kobayashi (Fantasia Bunko Editorial Dept.)
Package Production: Takuya Fukushima
Paint:
Aika Tokio (Anitus Kobe; ep 1) Ayao Watanabe (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1, 6) Chiaki Numata (Studio Elle; ep 2) Daiki Kobayashi (Studio Elle; ep 2) De Long Gan (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Eri Yoshiki (Anitus Kobe; ep 1) Etsuyo Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1, 3, 6) Hikari Sasahara (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Jing Tian (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Jing Yan Li (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Jun Shibata (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 2) Kana Narita (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1, 3) Lan Xu (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Mazuki Yamauchi (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 6) Meng Chi Sun (Hainan Keyue Xuezi Culture Communication Co., Ltd.; OP) Mugen Narita (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 2) Nami Miyazaki (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Naoto Seki (Studio Elle; ep 2) Reina Itō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3) Reiya Honda (Anitus Kobe; ep 1) Rina Saitō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3) Rina Shōmura (Studio Elle; ep 2) Sayaka Fujita (Tsumugi Akita Anime Lab; ep 1) Takuya Hasegawa (Anitus Kobe; ep 1) Thi Kim Phuong Nguyen (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-2) Wei Luo (Hainan Keyue Xuezi Culture Communication Co., Ltd.; OP) Xiao Hong Sun (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Xue Jiao Xu (Colored Pencil Animation Japan/Studio Mindo; OP,ED) Yi Ren Wang (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Yōhei Nishiwaki (Anitus Kobe; ep 1) Yoshiyuki Ōta (Studio Elle; ep 2) Yuka Kato (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 3, 6) Yuki Satō (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 1-3) Yukie Imamura (Studio Elle; ep 2) Yun Xing Li (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2) Zhuo Ping Wang (Fast Snail Animation Productions Co., Ltd.; ep 2)
Photography:
Junichi Kakinuma (Rare Trick; OP; eps 1-6) Kōji Tanaka (Rare Trick; OP,ED; eps 1-6) Tsukasa Matsui (REC Animation Factory; ep 6) Yasuhiko Abe (Rare Trick; OP,ED; eps 1-6) Yukie Ōyagi (Rare Trick; ep 6) Yumi Sugou (Rare Trick; ep 6)
Production Advancement:
Da Un Kim (ep 2) Hiroki Sugiura (ep 1) Maho Ozaki (ep 5) Mami Matsuzaki (OP,ED) Naoya Fujino (ep 3) Takaaki Ishiguro (ep 3) Takeyuki Shōji (ep 5) Yō Shintani (ep 4) Yūki Kawakata (ep 6)
Production Cooperation:
Akimasa Sasao Makoto Itō Mariko Noguchi Masami Kiyohara Mitsuhiro Ogata Shinya Nishizono Shuzo Kasahara Takuya Nakayama
Prop Design: Haruo Miyagawa
Publicity Manager: Yuka Yamagata
Publicity Producer: Yumina Shiranaga
PV Production: Satoru Araki (Hifumi,inc.)
Recording Adjustment: Naoko Higashida
Setting Manager: Shinya Murakami
Setting Production: Mami Matsuzaki
Sound Effects: Kiyotaka Kawada
Sound Production Manager: Saki Fujishiro
Special Effects: Noriko Masuko
Sub-Character Design: Shiori Tanaka
Substitute Episode Director: Jun Nakagawa (ep 3)
Theme Song Arrangement: Go Sakabe (OP; ED)
Theme Song Composition: Go Sakabe (OP; ED)
Theme Song Lyrics: Shio Watanabe (OP; ED)
|
Marina Inoue as
Nobunaga Shimazaki as
Akari Kageyama as
Asami Sanada as
Ayana Taketatsu as
Ayumi Mano as
Hitomi Nabatame as
Iori Nomizu as
Maaya Uchida as
Minori Chihara as
Misato as
Misuzu Togashi as
Ryōtarō Okiayu as
Sarah Emi Bridcutt as
Shizuka Itō as
Anri Katsu as
Ao Takahashi as
Aya Suzaki as
Eriko Matsui as
Gō Inoue as
Gorgeous as
Hikaru Midorikawa as
Jōji Nakata as
Kanami Satou as
Kaori Sadohara as
Kentarō Tone as
Kotono Mitsuishi as
Makoto Koichi as
Megumi Nakamura as
Mei Fukuda as
Midori Tsukimiya as
Miona Kogawa as
Nozomi Nishida as
Risako Murai as
Ryou Sugisaki as
Saki Ogasawara as
Satomi Akesaka as
Suzuko Mimori as
Takehito Koyasu as
Tomoko Usami as
Yumiri Hanamori as
|
|||
2nd Key Animation:
4tune (ep 3) AXsiZ (eps 1, 5) Delta Peak Production (ep 2) Fast Snail Animation Productions Co., Ltd. (ep 2) Geek Toys (eps 1-2) Hikari no Sono Animation (ep 5) J-Cube Animation (ep 5) M.S.J Musashino Production (ep 5) Nakamura Production (ep 1) Ra Craft (ep 3) RadPlus (ep 5) Revival (ep 3) Rising Force (ep 1) Studio Angle (ep 1) Studio Elle (eps 1-5) Studio Gram (ep 1) WHITE FOX Izukōgen Studio (ep 1)
Animation Direction:
4tune (ep 3) Delta Peak Production (ep 2) Hikari no Sono Animation (ep 5) J-Cube Animation (ep 5) Nakamura Production (ep 4) Ra Craft (ep 3) Revival (ep 3) Studio Elle (ep 4)
Animation Production: Geek Toys
Background Art: Kusanagi (eps 1-5)
Background Art Cooperation: FSE Company (eps 1-5)
Color Check: Tsumugi Akita Anime Lab (ep 4)
Color Key: Tsumugi Akita Anime Lab (ep 4)
Digital Finish Animation: Tsumugi Akita Anime Lab (ep 5)
Digital In-between Animation: Tsumugi Akita Anime Lab (ep 5)
Digital Inspection: Tsumugi Akita Anime Lab (eps 1-3)
In-Between Animation:
4tune (ep 3) Fast Snail Animation Productions Co., Ltd. (ep 2) Geek Toys (ep 1) Hikari no Sono Animation (ep 5) M.S.J Musashino Production (ep 5) Ra Craft (ep 3) RadPlus (ep 5) Revival (ep 3) Staple Entertainment (ep 1) Studio Elle (eps 1-5) Studio Gram (ep 1) Tsumugi Akita Anime Lab (ep 1)
Key Animation:
Colored Pencil Animation Japan (OP; ED) Delta Peak Production (ep 2) Hikari no Sono Animation (ep 5) J-Cube Animation (ep 5) Nakamura Production (ep 5) Studio Elle (ep 2) Tsumugi Akita Anime Lab (ep 1)
Music Production: Nippon Columbia
Paint:
4tune (ep 3) Anitus Kōbe (ep 1) Colored Pencil Animation Japan (OP; ED) Fast Snail Animation Productions Co., Ltd. (ep 2) Hikari no Sono Animation (ep 5) M.S.J Musashino Production (ep 5) Ra Craft (ep 3) RadPlus (ep 5) Revival (ep 3) Studio Elle (eps 1-5) Studio Gram (ep 1) Studio Mindo (OP; ED) Tsumugi Akita Anime Lab (ep 1)
Photography: Raretrick
|
||||
|
||||
ADR Director: Lee George
ADR Engineer: Ian Emerson
ADR Producer: Zach Bolton
Assistant ADR Director: Michelle Rojas
|
Jessie James Grelle as
Michelle Rojas as
Alexis Tipton as
Barrett Nash as
Brittney Karbowski as
Bryn Apprill as
Christopher Wehkamp as
Felecia Angelle as
Jad Saxton as
Katelyn Barr as
Kristen McGuire as
Mallorie Rodak as
Michelle Lee as
Trina Nishimura as
Alex Moore as
Caitlin Glass as
Clifford Chapin as
J. Michael Tatum as
John Swasey as
Julie Shields as
Kelly Greenshield as
Kristin Sutton as
Lindsay Seidel as
Sarah Roach as
Sarah Wiedenheft as
|
|||
Internet Streaming: Crunchyroll |
||||
(none) |
Internet Streaming: Crunchyroll |
|||
(none) |
||||
DISCLAIMER | add information | report an error | lookup sources |
Compare this anime's credits with others
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Anime anthology